Motyw przewodni Kalendarza Campari 2016 odzwierciedla unikalny słodko-gorzki smak Campari. W pierwszej z ról Kate Hudson występuje jako słodka kandydatka, która uwodzi uśmiechem, natomiast w drugim wcieleniu intryguje jako kobieta, pewna siebie i swoich zasad. Sama aktorka komentuje swój udział w Kalendarzu Campari 2016: „Jestem zaszczycona zaproszeniem do wzięcia udziału w tworzeniu Kalendarza Campari 2016. W tej edycji, motywem przewodnim są zbliżające się wybory, co stanowi idealną metaforę dla wyboru spośród smaków Campari”.
„Tegoroczna 17. edycja Kalendarza Campari, słodko-gorzka kampania, inspirowana tematem wyborów, ma na celu pokazanie, że każda historia, osoba czy produkt zawsze ma dwie strony. Tak jest właśnie w przypadku Campari. Unikalną cechą najnowszej edycji kalendarza jest celebrowanie i personifikacja złożoności smaków Campari” – mówi Bob Kunze-Concewitz, Chief Executive Office Gruppo Campari.
Kalendarz Campari 2016 powstał dzięki współpracy dwóch wyjątkowych osób: amerykańskiej aktorki Kate Hudson i uznanego fotografa mody z dwudziestoletnim doświadczeniem – Michelangelo Di Battisty, absolwenta prestiżowej School of Visual Arts w Nowym Jorku. Wyrazisty i specyficzny styl tego artysty sprawia, że potrafi on uchwycić w swoich pracach tajemniczą i zmysłową aurę roztaczaną przez bohaterów jego fotografii – styl ten jest mocno zaakcentowany w najnowszej edycji Kalendarza Campari.
Co wyróżnia wyjątkowe kalendarze Campari? Przede wszystkim ich wyrafinowanie i przenikająca namiętność. Kalendarze Campari są wielkim wydarzeniem w świecie mody. Co roku zapraszana jest do udziału w sesji fotograficznej inna gwiazda ze świata rozrywki, mody czy też filmu. Dzięki współpracy z fotografami z całego świata tworzone są zdjęcia, podkreślające istotę marki: namiętność, charyzmatyczność, intrygę i przede wszystkim nowoczesność. Kalendarz ma na celu inspirować do świeżego spojrzenia na ponadczasowość świata Campari. Dzięki sugestywnym zdjęciom pozwala miłośnikom marki zakochać się w niej na nowo.
Włosi znani są ze swej pomysłowości w tworzeniu dobrych praktyk i nowych trendów. Jedną z takich tradycji jest aperitivo, zwyczaj, który zdążył już na stałe zadomowić się we włoskiej kulturze. Samo słowo bierze się od łacińskiego słowa `aperire`, które oznacza po prostu „otwierać”. Chodzi tutaj o pobudzenie naszego układu trawiennego, apetytu przed kolacją w prosty sposób – za pomocą lekkiego napoju alkoholowego lub bezalkoholowego i zjedzeniu przekąski. Dzisiaj aperitivo to coś więcej – to kwintesencja włoskiego stylu życia. To pora, w której włosi udają się do barów, gdzie toczy się całe życie społeczne i kulturalne. To dla nich doskonała okazja na to, żeby spotkać się ze znajomymi, porozmawiaći posłuchać dobrej muzyki. To czas, kiedy w zatłoczonych barach jest gwarno, a dookoła unosi się zapach świeżo przyrządzonego jedzenia. To właśnie jeden z kluczowych elementów aperitivo – jedzenie.
Wszystko zaczęło się w 1860 roku w miejscowości Novara, gdzie Gaspare Campari stworzył nowy alkohol, który wyróżniał się spośród dostępnych do tej pory, a który w późniejszym czasie nazwano nazwiskiem twórcy. Ten trunek na przestrzeni lat stał się symbolem włoskości oraz samego aperitivo. Dzisiaj ciężko byłoby sobie wyobrazić spędzanie tej pory dnia w gronie przyjaciół, jedzenia i dobrej muzyki bez chociażby jednego drinka na bazie Campari. Patrząc przez pryzmat napojów mieszanych, spożywanych we Włoszech na pewno trzeba wyróżnić Campari Soda – pierwszy na świecie napój RTD, wypuszczony na rynek w 1932 roku. Jest to połączenie Campari z silnie gazowaną wodą sodową. Wiele ludzi sięga również po Campari Spritz, czyli połączenie legendarnego, włoskiego trunku jakim jest Campari z dodatkiem Prosecco oraz wody gazowanej. Jednym z najpopularniejszych włoskich koktajli jest Americano, które jest bardzo orzeźwiającym połączeniem Campari, czerwonego, słodkiego wermutu oraz wody gazowanej. Kwintesencją włoskich napoi mieszanych pozostaje jednak Negroni – koktajl rozpoznawany na całym świecie i mocno kojarzący się z półwyspem Apenińskim. To połączenie w równych częściach Campari, czerwonego, słodkiego wermutu oraz ginu swoją nazwę uzyskało na cześć pomysłodawcy, którym był Hrabia Camillo Negroni. Sam koktajl powstał w 1919 roku w jednym z florenckich barów – Caffe Casoni. Dzisiaj Negroni to jeden z najpopularniejszych i najczęściej modyfikowanych koktajli na świecie. Każda z tych zmian niesie ze sobą coś nowego i twórczego. Bawić się możemy nie tylko proporcjami, ale również składnikami, pamiętając o jednym – bez Campari ten koktajl to już nie jest Negroni ani żadna jego modyfikacja, tylko zwykły koktajl. Campari jest składnikiem na stałe zakorzenionym w tym napoju mieszanym, gdyż to właśnie ten trunek nadaje mu ten specyficzny charakter.