Wild Turkey to przykład prawdziwego burbonu rodem z Kentucky. Alkohol o ponad 150-letniej tradycji, powstaje w destylarni założonej w 1869 roku przez rodzinę Ripy, na wzgórzach zwanych Wild Turkey Hills w Lawrenceburgu. Receptury od ponad 60 lat pilnuje Jimmy Russel wraz ze swoim synem, Eddiem. Wild Turkey jest wyjątkowym trunkiem, nie tylko ze względu na swoją wieloletnią tradycję, ale także proces wytwarzania i doskonałą recepturę. Swój szlachetny charakter zawdzięcza między innymi temu, że jest starzony minimum 6 lat i destylowany według najwyższych norm jakości. Z wyróżniającą go, zwiększoną zawartością procentową alkoholu, od lat cieszy się mocną pozycją wśród amerykańskich whiskey.

Nasze produkty

Wild Turkey Bourbon Whiskey
Wild Turkey 101
Wild Turkey Rye
Wild Turkey Rare Breed
Wild Turkey American Honey

Wild Turkey Bourbon Whiskey

Dojrzewa przez 6-8 lat w starannie wyselekcjonowanych beczkach z amerykańskiego białego dębu pochodzącego z gór Ozark. Ten skomponowany przez Eddiego Russella (Associate Distillera) bourbon o głębokim, bursztynowym kolorze to trunek o 40.5% zawartości alkoholu. Jego smak jest łagodny, z wyczuwalnymi nutami miodu, karmelu, jeżyn i migdałów. Wild Turkey 81 został doceniony przez specjalistów, którzy wyróżnili go złotym medalem International Spirits Challenge 2013.

Wild Turkey 101

Podstawowy, lekko pikantny wariant Wild Turkey produkowany z perfekcyjnie dobranych destylatów 6, 7 i 8-letnich. Swój charakterny, zdecydowany smak zawdzięcza 50.5% mocy alkoholu. Wyczujesz w nim miód z dębową nutą. Mocniejsza wersja Wild Turkey została wyróżniona srebrnym medalem na International Spirits Challenge 2013.

Wild Turkey Rye

Wild Turkey Straight Rye Whiskey jest przedstawicielem najstarszego, destylowanego trunku Ameryki, jakim jest żytnia whiskey. Ten gatunek alkoholu różni się od swojego bardziej znanego kuzyna jakim jest Bourbon. Wyróżnia go to, że w jego zacierze musi znaleźć się minimum 51% żyta. Wild Turkey Straight Rye Whiskey jest mieszanką 4-ro i 5-cio letnich destylatów, dojrzewających w nowych beczkach z białego dębu amerykańskiego, które wypalane są na najwyższy, czwarty stopień, zwany 4# Alligator Char. Najwyższa jakość trunku oraz dbałość o każdy szczegół podczas produkcji, sprawiają że ta żytnia whiskey idealnie nadaje się jako składnik koktajli. Nietuzinkowy charakter oraz wyrazisty i pikantny smak Wild Turkey Straight Rye Whiskey, który jest efektem ciężkiej pracy i wieloletniego doświadczenia naszych legendarnych mistrzów destylacji – Jimmy`ego i Eddie`go Russell, pozwala cieszyć się tym trunkiem również z dodatkiem lodu lub bez żadnych, innych komponentów.

Wild Turkey Rare Breed

Ten wyjątkowy, produkowany w małych partiach trunek, to ulubiony burbon Jimmy’ego Russela, legendarnego master distillera marki. Rare Breed powstaje w wyniku połączenia 6, 8 i 12 letnich destylatów i charakteryzuje się wyraźnie wyczuwalnym aromatem beczki. Posiada on oznaczenie barrel proof, co oznacza, że rozlewany jest prosto do butelek, bez rozcieńczania wodą w celu obniżenia mocy. Dzięki temu finalna zawartość alkoholu jest wyższa niż w innych burbonach – wynosi 112,8 proof czyli 56,4% w skali europejskiej. Kolejną cechą wyróżniającą Wild Turkey Rare Breed jest filtracja w temperaturze pokojowej, a nie na zimno, jak w przypadku większości innych whiskey.

Wild Turkey American Honey

Wild Turkey American Honey to likier na bazie najwyższej jakości bourbonu. Głównym dodatkiem jest prawdziwy, północnoamerykański miód. Niepowtarzalny smak i aromat American Honey sprawia, że doskonale sprawdzi się podany w zmrożonych shotach, ale również w drinkach. Wielokrotnie nagradzana min.: Impact Hot Brand Award (2012),Growth Brands Rising Star Award (2011),World’s Best Whiskey Liqueur (2010),Icons of Whisky Award (2009).

Proponowane koktajle

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.