Nasze produkty

Tullamore D.E.W. Original
Tullamore D.E.W. Cider Cask Finish
Tullamore D.E.W. XO Rum Cask Finish
Tullamore D.E.W. 12 Year Old Special Reserve
Tullamore D.E.W. 14YO Single Malt

Tullamore D.E.W. Original

Tullamore D.E.W. to marka trzykrotnie destylowanej irlandzkiej whiskey produkowanej od 1829 roku według tej samej, niezmiennej receptury. Swoje powstanie i olbrzymi sukces zawdzięcza charyzmatycznemu założycielowi Danielowi Edmondowi Williamsowi, którego inicjały (D.E.W.) znalazły swoje odzwierciedlenie w nazwie marki. Tullamore D.E.W.  znana  jest z wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru.

Tullamore D.E.W. Cider Cask Finish

Tullamore D.E.W. Cider Cask Finish to wyjątkowy wariant, który produkowany jest sezonowo, tylko w czasie zbiorów jabłek, czyli od września do listopada. Na jego wyjątkowość wpływa przede wszystkim to, że jako jedyna whiskey na świecie, finiszuje przez około 3 miesiące w beczkach po lokalnym cydrze. Dzięki temu powstaje niespotykana i szlachetna odmiana irlandzkiej whiskey, która zaskoczy wielbicieli tego trunku subtelną słodyczą i nutą świeżych jabłek

Tullamore D.E.W. XO Rum Cask Finish

Tullamore D.E.W. XO Rum Cask Finish tak samo jak bazowy wariant jest trzykrotnie destylowana, stworzona z trzech rodzajów whiskey i leżakowana w trzech rodzajach beczek po burbonie oraz sherry. To co wyróżnia wariant XO, to fakt, że jest ona dodatkowo finiszowana w specjalnie wyselekcjonowanych beczkach, w których wcześniej leżakował karaibski rum Demerara. Dzięki temu Tullamore D.E.W. XO zyskuje słodycz tropikalnych owoców oraz nuty rozgrzewających przypraw, zaskakujących posmakiem rumu.

Tullamore D.E.W. 12 Year Old Special Reserve

Tullamore D.E.W. 12 Year Old Special Reserve to starannie skomponowana mieszanka dojrzałej irlandzkiej whiskey o niepowtarzalnym charakterze. Swój kompleksowy, głęboki smak zawdzięcza 12-letniemu procesowi leżakowania w dębowych  beczkach po bourbonie i sherry Oloroso.  Koneserzy whiskey opisują go jako odpowiednio pikantny, ale jednocześnie łagodny z wyczuwalnymi nutami cytryny i wanilii. Jej wyjątkowość potwierdzają złote medale w najbardziej prestiżowym konkursie World Spirits Competition roku oraz szereg innych, niemniej cennych nagród i wyróżnień.

Tullamore D.E.W. 14YO Single Malt

Tullamore D.E.W. 14YO Single Malt charakteryzuje się unikatowym wykończeniem w 4 beczkach. Beczki Sherry, Madeira i porto nadają tej whiskey wyjątkowej kompleksowości. 14 Year Old Age Statement oznacza, ze wykorzystywane są tylko single malt destylowane w 2003 roku lub wcześniej. Zapach jest owocowy, z nutami dębiny, dojrzałych jabłek, cytrusów i nut tropikalnych owoców. Smak single malta od Tullamore D.E.W. jest bogaty, z warstwami z owoców, dębu i delikatnych przypraw.

Proponowane koktajle

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.