Soplica Staropolska Oryginalna, Dereniowa, Głogowa i Czarna Jeżyna stanowią zwieńczenie prac fachmistrzów marki, którzy od pokoleń doskonalą tradycyjne receptury. Ich zestawiane ręcznie, tradycyjnymi metodami kompozycje smakowe opierają się na specjalnie wyselekcjonowanych, rdzennie polskich owocach.

Soplica Staropolska

Kunszt tradycji od pokoleń

Tradycja Soplicy to staropolskie receptury. W 1891 roku, w oparciu o przekazywane z pokolenia na pokolenie rodzinne przepisy, powstała jedna z najstarszych polskich wódek.

Soplica Staropolska

Od wieków na polskich stołach

Od tego czasu Soplica z powodzeniem gości na polskich stołach, będąc nieodłączną częścią rodzinnych uroczystości i towarzyskich spotkań.

Soplica Staropolska

Tylko naturalne składniki

Charakter Soplicy płynie prosto z polskiej natury. Każda butelka to wyłącznie naturalne składniki – dojrzewające w słońcu, starannie wyselekcjonowane najlepsze rodzime owoce i zboża.

Soplica Staropolska

Tradycyjne polskie receptury

Naturalne składniki Soplicy zostały wybrane przez doświadczonych fachmistrzów, od lat tworzących i pielęgnujących wyjątkowy smak ulubionych trunków wielu pokoleń Polaków.

Nasze produkty

Soplica Staropolska Dereniowa
Soplica Staropolska Oryginalna
Soplica Staropolska Jeżynowa
Soplica Staropolska Głogowa

Soplica Staropolska Dereniowa

Dereń w polskich ogrodach od wieków uprawiany jest głównie jako roślina ozdobna. Jego owoce są bardzo soczyste i w smaku lekko kwaskowate, dzięki czemu znakomicie nadają się na przetwory. Nalewka dereniowa – przez wielu nazywana „królową nalewek” - wywodzi się jeszcze z tradycji szlacheckich. Przygotowywano ją w kuchniach dworskich i pałacowych jako wyjątkowy przysmak. Kiedyś tak znana, dziś jest znacznie rzadziej spotykana, a dzięki Soplicy Staropolskiej Dereniowej, będą dostępne dla szerszego grona koneserów. 

Soplica Staropolska Oryginalna

Soplica Staropolska stanowi zwieńczenie starań fachmistrzów Soplicy, którzy od pokoleń doskonalą tradycyjne receptury. Sporządzona według staropolskiego przepisu, łączy w sobie aromatyczne nalewy na orzechy włoskie, śliwki i goździki. Uszlachetniona jest tradycyjnym polskim miodem, po czym długo leżakuje w specjalnych warunkach, aż osiągnie pełnię swojego lekko słodkiego i owocowego smaku. Zasmakuj w szlachetnej jakości Soplicy Staropolskiej, którą poświadcza wyjątkowy, bursztynowy kolor nalewki. 

Soplica Staropolska Jeżynowa

Jeżyna, zwana również ostrężyną, pochodzi z tej samej rodziny co częściej spotykana i wykorzystywana w przetwórstwie malina. Ich niewielka popularność wynika z faktu, że ich owoce są bardzo wrażliwe na zmianę temperatur i nie nadają się do dłuższego przechowywania. Już po jednym dniu od zerwania zaczynają tracić smak. Dlatego na najlepsze nalewki, owoce z dzikich krzewów zaraz po zebraniu zalewa się spirytusem, żeby wydobyć z nich pełnię aromatu. Soplica Staropolska Jeżynowa przywraca pamięć temu nieco zapomnianemu owocowi, z którego kiedyś słynęły polskie nalewki.

Soplica Staropolska Głogowa

Głóg to ciernisty krzew, który rośnie dziko w lasach i zaroślach. Ma bogatą historię – od starożytnego Egiptu, gdzie kojarzony był ze snem, przez Celtów, którzy czcili go i przypisywali mu właściwości oczyszczające, po europejskie dwory gdzie również cieszył się ogromnym szacunkiem. Nalewki z głogu robiono zarówno z kwiatów (zbieranych w maju), jak i owoców (zbieranych we wrześniu). Nowa Soplica Staropolska Głogowa przywróci owocom głogu niegdysiejszy blask,zzerpiąc ze 125-letniego dziedzictwa, sięgając do receptur założyciela marki oraz staropolskich tradycyjnych przepisów na nalewki sięgających historią aż XVII wieku.

Proponowane koktajle

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.