Destylarnia Appleton Estate została założona w 1749 roku i jest najstarszą destylarnia rumu na Jamajce oraz drugą pod tym względem na świecie.

Rum Appleton Estate tworzony jest tylko i wyłącznie z trzciny cukrowej z własnych upraw. Od momentu założenia destylarnia wciąż mieści się w tym samym miejscu – Dolina Nassau, parafia św. Elżbiety w samym sercu Jamajki. Cała produkcja odbywa się tylko i wyłącznie w obrębie własnej posiadłości, co zalicza Appleton Estate do grona kilku rumów, które mogą pochwalić się swoim własnym terroir, czyli unikatową pogoda, glebą i obszarem geograficznym, które tworzą jego niepowtarzalny smak.

W 1997 roku Joy Spence została nowym Master Blenderem, stając się w ten sposób pierwszą w świecie kobietą zajmującą to stanowisko.

Wytwarzając najwyższej jakości Rum, Appleton Estate jednocześnie żyje w zgodzie z naturą, czego dowodem są liczne certyfikaty uzyskane przez międzynarodowe organizacje zajmujące się ochroną środowiska.

Nasze produkty

Appleton Estate Rare Blend
Appleton Estate Reserve Blend
Appleton Estate Signature Blend

Appleton Estate Rare Blend

Mieszanka rumów, z których każdy dojrzewa minimum 12 lat w beczkach z białego dębu amerykańskiego najwyższej klasy. Jest to jeden z najpopularniejszych rumów z destylarni Appleton Estate, który na przestrzeni czasu stał się nie tylko wizytówką firmy, ale również samej Jamajki. Charakteryzuje się bardzo głębokim, miodowo – złotym kolorem, a także mocno złożonym aromatem i smakiem, w którym wyczuwalne są nuty dębu, miodu, kakao i owoców, z czasem przechodzące w delikatną melasę, skórkę pomarańczową oraz wanilię.

Appleton Estate Reserve Blend

Mieszanka perfekcyjnie dobranych 20 rumów, z których każdy dojrzewał osobno. Idealna kompozycja pochodząca z serca Jamajki. Lśniący, miodowy kolor z bursztynowi refleksami oraz pełny i gładki aromat z wyczuwalnymi nutami wanilii, orzecha laskowego, miodu i pomarańczy zabiorą Cię w niezwykłą, bogatą podróż po smakach.

Appleton Estate Signature Blend

Jest to podstawowy wariant rumów z półki premium Appleton Estate. W każdej butelce znajdziemy mieszankę pieczołowicie dobranych 15 rumów, które dojrzewały osobno. Piękny, miodowo-bursztynowy kolor oraz idealnie zbalansowany aromat pełny nut cytrusów, suszonej moreli, świeżej brzoskwini i skórki pomarańczowej, sprawią że na długo nie zapomnisz tego rumu.

Proponowane koktajle

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.