Nastrój się na piękno z nowymi winami stołowymi Gancia

25-03-2020

Gancia to najstarsza włoska marka wina musującego, obecna na Półwyspie Apenińskim od 170 lat. Marka jest nierozerwalną częścią narodowego dziedzictwa i stylu życia Włoch, od lat łączy bogatą tradycję z nowoczesnością. Na polski rynek marka wprowadziła aż 5 wariantów win stołowych.

Kluczową rolę w historii marki Gancia, kształtowaniu się jej charakteru, a także produkcji i promocji jej win zawsze odgrywało piękno. Nawiązaniem do tej tradycji jest hasło „Nastrój się na piękno!”, podkreślające wyjątkowy styl życia i sposób patrzenia na świat, jaki oferuje marka. Rozwijając to hasło, nawiązujące do jej czołowe wartości, Gancia oddaje w ręce swoich konsumentów nowe wina stołowe. To klimat winiarskiego Starego Świata zamknięty w butelce… a konkretnie w pięciu różnych butelkach. Starannie wyselekcjonowane winogrona z Włoch gwarantują niezwykłe, aromatyczne i zbalansowane smaki.

Każdy z wariantów jest inny, ale wszystkie doskonale sprawdzą się jako uświetnienie wyjątkowego spotkania. Od klasycznych półwytrawnych do słodkich frizzante –  wina stołowe Gancia, mogą służyć zarówno jako aperitif, jak i uzupełnienie kolacji z bliskimi. Półwytrawny wariant czerwony jest lekki i elegancki, z wyczuwalnym aromatem porzeczek i śliwek. Delikatny charakter zawdzięcza kompozycji czerwonych winogron, które odpowiadają za właściwą strukturę i bogactwo smaków. Białe wino Gancia skrywa w sobie aromat świeżych jabłek i gruszek oraz nutę migdałów. Swój charakter zawdzięcza winogronom o umiarkowanej kwasowości i bogatym bukiecie. Półsłodkie, różowe wino Gancia to soczyście orzeźwiający smak aromatu truskawek i dojrzałych wiśni. Dwa warianty frizzante, to z jednej strony słodkie, orzeźwiające białe wino, łączące słodycz świeżych owoców, takich jak brzoskwinie i żółte śliwki, z drugiej zaś –lekko musujący płyn, z łagodnymi bąbelkami, równie orzeźwiający ale nieco delikatniejszy od Prosecco.

Gancia to włoska ikona z niemal 170-letnią historią. Marka, będąca prekursorem włoskich win musujących, od początku swojego istnienia związana jest z miasteczkiem Canelli, położonym w górzystym regionie Piemontu w północnych Włoszech. Niesamowity, ceniony od lat zarówno w słonecznej Italii jak i na całym świecie smak, jest zasługą połączenia dopracowanego w najmniejszych szczegółach, tradycyjnego procesu produkcyjnego ze współczesnym podejściem ekspertów marki. Emanacją tradycyjnej produkcji jest proces dojrzewania i leżakowania win Gancia w historycznych piwnicach House of Gancia w Canelli, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zgodnie z hasłem marki – „Nastrój się na piękno!” -  marka wyraża wiele wymiarów piękna. To piękno tradycji marki Gancia, piękno produktu w wyjątkowym opakowaniu, rozpoznawalnych i cenionych we włoskich domach od lat. To także piękno chwili, jaką przeżywamy, kiedy w gronie przyjaciół i bliskich delektujemy się smakiem wariantów marki Gancia. To wreszcie piękno samego wina, rozbłyskującego złotem, różem lub czerwienią, podkreśloną naturalną delikatnością bąbelków.

Wszystkie warianty stołowe marki Gancia są dostępne w szerokiej dystrybucji w butelkach o pojemności 750ml. 

Aby przejść dalej musisz mieć ukończone 18 lat*.
You need to be 18+ years old to enter the site*.

Nie jestem osobą pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku poniżej 21 lat

 

I’m not 18+ years old or I’m U.S resident and I’m not 21 years old.

Leave / Wychodzę

Jestem osoba pełnoletnią / Jestem obywatelem USA w wieku powyżej 21 lat

 

I’m 18+ years old or I’m U.S resident and I’m 21 years old.

Enter / Wchodzę

While CEDC believes that the information posted on this website is accurate, and while CEDC may post new information from time to time, we do not assume any obligation to upgrade or correct such information and explicitly disclaim any duty to do so.

* U.S resident in order to enter this website have to be 21+ years old. / * W przypadku osób przebywających na terytorium USA, z niniejszej części serwisu nie mogą korzystać te, które nie ukończyły 21 lat.